Söke Kaymakamlığının AB projesi erasmus+ stratejik ortaklık ''e-drivers'' (e-sürücü) ilk uluslararası toplantısı 26-27 Nisan tarihlerinde İngiltere'nin Liverpol kentinde gerçekleşmiştir. Bu proje ile riskli davranışlarda bulunarak hem kendilerini hemde diğer sürücüleri tehlikeye atan özellikle genç sürücülerin bu davranışlarını engelleyerek trafik kazalarını minimum düzeye indirmektir.
 
Proje 2 yıl boyunca özellikle 18 - 21 yaş arasındaki gençlerin riskli davranışlarını indirerek trafik kazalarını önleme amaçlı telefon aplikasyonu ve internet platformu oluşturmayı amaçlamaktadır.
 
Liverpo'da yapılan toplantıda her ülkenin trafik kazaları mevcut durumları sunumlarla anlatılmıştır. Türkiye'nin trafik kazalarındaki ölüm oranı diğer Avrupa ülkelerine göre 4 kat daha fazla olması bu projenin Türkiye için ne kadar önemli olduğu üzerinde durulmuştur. 
 
Proje koordinatörü Aslı TEHMEN' in katıldığı toplantı projenin web sayfasının oluşturulması ve maksimum oranda kişinin faydalanması konusunda görüşler sunulmasıyla son bulmuştur.